به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح شنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران کل زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی و ارتقای مهارت دانش‌آموختگان، بر اهتمام بیشتر متولیان و مدیران بخش‌های مختلف به این موضوع تأکید کرد. امام جمعه بجنورد با […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح شنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران کل زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی و ارتقای مهارت دانش‌آموختگان، بر اهتمام بیشتر متولیان و مدیران بخش‌های مختلف به این موضوع تأکید کرد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه بین صنعت و دانشگاه‌های ما حلقه وصل محکمی وجود ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلانی که در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شده‌اند اندک است؛ زیرا بسیاری از دانش‌آموختگان بعد از فارغ‌التحصیلی به دلیل نبود شغل متناسب با رشته تحصیلی و تخصص خود، سراغ کار دیگری می‌روند که این موارد هزینه‌های زیادی را بر دوش کشور می‌گذارد.

وی افزود: البته اندک‌اندک بسیاری از جوانان و خانواده‌ها نسبت به این موضوع آگاه شده و در کنار تحصیل، سعی در مهارت افزایی دارند؛ ازاین‌رو باید فعالیت‌ها و اقدامات مربوط به کارآموزی و مهارت افزایی تقویت شود.

حجت الاسلام نوری در ادامه با اشاره به مشکل بیکاری در کشور، اظهار کرد: بیکاری از گذشته یکی از مشکلات مهم کشور بود و پس از شیوع ویروس کرونا نیز وضعیت آن بغرنج‌تر شده است که این موضوع خانواده‌ها و افراد را تحت‌فشار شدیدی قرار می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه بیکاری عزت‌نفس را از بین می‌برد، تصریح کرد: اینکه فردی با تلاش بسیار مدرک عالیه تحصیلی می‌گیرد؛ اما به جای اینکه تکریم شود، بیکار می‌ماند و عزت‌نفس او خدشه‌دار می‌شود، بسیار آزاردهنده است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر اینکه کاهش این معضل عظیم تلاش مضاعفی می‌خواهد، گفت: اگر با تلاش مجموعه‌هایی چون دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حتی یک نفر بیشتر مشغول به کار شود، بدون شک ارزش آن از هر عبادتی بالاتر است.

وی افزود: یقین داریم ارزش مشغول به کار کردن یک نفر از هر اعتکاف و روزه و نماز شبی بالاتر است؛ زیرا با اشتغال فرد هم درآمدی برای او و خانواده‌اش مهیا شده و هم عزت‌نفس وی احیا می‌شود تا نزد خانواده شرمنده نباشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: متأسفانه بسیاری از خانواده‌ها به دلیل همین بیکاری سرپرست خانواده به طلاق و جدایی کشیده شده‌اند؛ زیرا بیکاری و مشکلات اقتصادی، فشار سنگینی به خانواده‌ها وارد می‌کند.

امام‌جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی بدون شک بالاترین عبادت در کشور ایجاد اشتغال است و هر کس در این مسیر قدمی بردارد قطعاً بزرگ‌ترین خدمت را به اسلام و نظام و مردم ما کرده است.


خبرگزاری گلچین نیوز