به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی کرونا، تعداد بستری های مراکز درمانی استان را ۶۵۸ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد نسبت به پیک موج چهارم حدود ۲۰۰ نفر کاهش داشته است. وی اضافه کرد: از مجموع این بستری ها هم اکنون ۱۴۴ نفر […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی کرونا، تعداد بستری های مراکز درمانی استان را ۶۵۸ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد نسبت به پیک موج چهارم حدود ۲۰۰ نفر کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: از مجموع این بستری ها هم اکنون ۱۴۴ نفر در بخش‌های ویژه بستری هستند که حال ۳۰ نفر از آنها وخیم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در روزهای اخیر تعداد بستری روزانه افراد مبتلا کاهش چشمگیری داشته و میانگین به ۱۱۸ نفر رسیده که نسبت به روزهای اوج در هفته سوم فروردین کمتر شده است.

وی یادآور شد: هم اکنون میزان فوتی افراد مبتلا به کرونا در استان نیز روند کاهشی دارد و میانگین روزانه از حدود ۱۰ نفر در روزهای اوج به هفت نفر رسیده است.

مرادی تاکید کرد: مبتلایان قطعی روزانه کرونا در استان هم کاهش خوبی داشته و از ۴۴۰ نفر به ۳۵۱ نفر رسیده است.

وی افزود: تاکنون ۶۴ هزار دُز واکسن کرونا تحویل استان شده که ۴۸ هزار و ۴۷۱ دُز آن تزریق شده و روند واکسیناسیون ادامه دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال شروع شده و روز به روز تعداد مراجعه کنندگان به مراکز واکسیناسیون در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: آنطور که وزارت بهداشت اعلام کرده تا پایان اردیبهشت یک میلیون و تا پایان خرداد نیز ۹ میلیون دز واکسن در سطح کشور توزیع می‌شود که سهم این استان حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دُز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: این تعداد دُز واکسن باید ظرف ۳۰ تا ۴۰ روز تزریق شود و این یعنی تزریق روزانه حدود ۱۰ هزار دُز واکسن و باید برای انجام این تعداد واکسیناسیون فضا و مکان مناسبی در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: اماکن موجود بطور قطع جوابگوی انجام این تعداد واکسیناسیون نیست و نیاز است سایر دستگاه‌ها هم پای کار آمده و مکان‌های مناسب و نیز برخی تجهیزات را در اختیار برنامه واکسیناسیون قرار دهند.

مرادی گفت: فرصت چندانی برای تعیین مکان برای واکسیناسیون نداریم و هرچه سریعتر این کار باید انجام شود تا از برنامه عقب نمانیم.

وی اظهار داشت: ۶ دستگاه سی تی اسکن در هفته های گذشته خریداری و در مراکز درمانی استان نصب شده و پیگیر خرید یک دستگاه سی تی اسکن دیگر برای بیمارستان گیلانغرب هستیم.  
 

هرسین و گیلانغرب همچنان قرمز

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفته بود: براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های قرمز استان از پنج شهر به ۲ شهرستان هرسین و گیلانغرب کاهش یافت.

مهدی محمدی افزود: براساس این گزارش، شهرستان های، کرمانشاه، صحنه، اسلام‌آبادغرب، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی و سرپل ذهاب در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو، جوانرود و روانسر در وضعیت زرد قرار دارند.  


خبرگزاری گلچین نیوز