به نقل گلچین نیوز : سرهنگ محمدحسین تقی پور عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: عملیات کمک مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان طی چهار مرحله و در مجموع با صرف هزینه ۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا شناسایی شده توزیع شد. وی اظهارداشت: […]

به نقل گلچین نیوز :

سرهنگ محمدحسین تقی پور عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: عملیات کمک مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان طی چهار مرحله و در مجموع با صرف هزینه ۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا شناسایی شده توزیع شد.

وی اظهارداشت: در مرحله نخست، چهار هزار و ۲۰۰ بسته به ارزش ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، در مرحله دوم ۲ هزار و ۴۰۰ بسته به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و در مرحله سوم و چهارم به ترتیب یکهزار و ۵۰۰ و چهار هزار بسته به ارزش ۹ و ۱۲ میلیارد ریال توزیع شد.

تقی‌پور اضافه کرد: مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه همزمان با ۲۷ ماه مبارک رمضان انجام شد که ارزش هر بسته سه میلیون ریال بود.

وی ادامه داد: در کنار توزیع بسته‌های معیشتی، ۶۲ راس گوسفند به ارزش یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال ذبح و در راستای طبخ و توزیع اطعام مهدوی هزینه شد.

تقی‌پور خاطر نشان کرد: این بسته‌های معیشتی شامل چندین قلم کالای اساسی ویژه ماه مبارک رمضان از جمله روغن، ماکارونی، برنج، گوشت، خرما، سویا، تن ماهی، چای و حبوبات بود.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: گزینش افراد نیازمند و تشکیل بانک اطلاعاتی توسط پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری سطح شهر انجام شده است و توزیع بسته‌های معیشتی براساس بانک اطلاعاتی موجود توسط گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری دامغان انجام می‌شود. 

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.


خبرگزاری گلچین نیوز