به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انجمن‌های تصویرگران، خوشنویسان، طراحان گرافیک، عکاسان، هنرمندان سفالگر، مجسمه‌ساز و هنرمندان نقاش ایران، در بیانیه ای مشترک، نسبت به حوادث خوزستان، واکنش نشان دادند. بیانیه هفت انجمن هنرهای تجسمی ایران به شرح زیر است: «ایران‌مان غمبار است و نگران،اندوهگین است از غفلت در محافظت از میراث […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انجمن‌های تصویرگران، خوشنویسان، طراحان گرافیک، عکاسان، هنرمندان سفالگر، مجسمه‌ساز و هنرمندان نقاش ایران، در بیانیه ای مشترک، نسبت به حوادث خوزستان، واکنش نشان دادند.

بیانیه هفت انجمن هنرهای تجسمی ایران به شرح زیر است:

«ایران‌مان غمبار است و نگران،
اندوهگین است از غفلت در محافظت از میراث زیستی و فرهنگی، و نادیده انگاشتن صدای مطالبات اولیه مردم.
سال‌هاست هشدارها و توصیه‌های پیاپی اهل فن جدی گرفته نشده و محافظت از خاک و آب و اقلیم و فرهنگ و اقتصاد به حداقل‎ها کاهش یافته و امروز نیازهای اولیه و سلامت مردم با مخاطره جدی روبرو شده است.
امروز، خوزستان، سیستان و بلوچستان، ارومیه، کردستان و … یکی از پس دیگری، فراتر از آستانه تحمل‌شان فریاد دادخواهی مطالبه حقوق حقه خود را سر داده‌اند.
انجمن‌های هنرهای تجسمی ایران، ضمن همدردی و همدلی با خواسته‌های به‌حق آنان، هرگونه پاسخ خشونت‌آمیز را محکوم می‎نماید و رسیدگی عاجل و پایدار به درخواست‌های محقانه آنان را ضروری می‌داند.»

۵۷۵۷


خبرگزاری گلچین نیوز