به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، محسن طاهری روز جمعه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در پی بارش تگرگ و وقوع رگبار و توفان طی روز گذشته به بیش از ۸۸۰ هکتار از مزارع و باغات حوزه شهرستان عنبرآباد بین ۱۰ تا ۴۰ درصد خسارت وارد شد. مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد خسارت وارده […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، محسن طاهری روز جمعه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در پی بارش تگرگ و وقوع رگبار و توفان طی روز گذشته به بیش از ۸۸۰ هکتار از مزارع و باغات حوزه شهرستان عنبرآباد بین ۱۰ تا ۴۰ درصد خسارت وارد شد.

مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد خسارت وارده به باغ های مرکبات را در سطح ۴۰۰ هکتار، نخیلات ۶۵ هکتار و گلخانه‌های جالیزی در سطح ۱۰ هکتار و همچنین خسارت وارده به مزارع سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز طرح بهاره را در سطح ۴۱۵ هکتار اعلام کرد.

طاهری میزان برآورد اولیه خسارت به زیر بخش‌های کشاورزی را ۲۸۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: خسارت اولیه به ستاد بحران شهرستان اعلام شده است.

وی یادآور شد: کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده اند بایستی به دفتر بیمه محصولات کشاورزی شهرستان عنبرآباد مراجعه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی عنبرآباد گفت: باغداران و کشاورزان می‌توانند با بیمه کردن زمین‌های خود، در شرایط بحرانی از خسارات مالی بیشتر جلوگیری کنند.

روز گذشته وزش شدید باد و بارش باران و تگرگ به صورت پراکنده در عنبرآباد خسارت‌هایی به بخش کشاورزی وارد کرد.

عنبرآباد با ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.


خبرگزاری گلچین نیوز