به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه طی سخنانی با اشاره به نا امنی های ایجاد شده در مرز افغانستان با همسایگان شمالی این کشور گفت که اوضاع موجود در نزدیکی مرزهای کشورهای عضو پیمان شانگهای پیچیده بوده و رو به وخامت است. بر […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه طی سخنانی با اشاره به نا امنی های ایجاد شده در مرز افغانستان با همسایگان شمالی این کشور گفت که اوضاع موجود در نزدیکی مرزهای کشورهای عضو پیمان شانگهای پیچیده بوده و رو به وخامت است.

بر اساس این گزارش، شویگو که این سخنان را در جریان جلسه مشترک با وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای مطرح می کرد، گفت: تروریسم بین الملل، افراط گرایی، جدایی طلبی و جنایت سایبری همچنان به عنوان عوامل تهدید کننده توسعه مسالمت آمیز اعضای این سازمان و عامل ایجاد جنگ میان مردم کشورهای ما محسوب می شوند.

وی افزود: در این نقطه از زمان، شرایط در افغانستان مشخصاً برای ما حائز اهمیت است چرا که این کشور عضو ناظر و فعال سازمان همکاری های شانگهای است.

وزیر دفاع روسیه در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه کشورهای منطقه می توانند صلح و ثبات را با اتکا به تلاش مشترک در منطقه ایجاد کنند، گفت که کشورهای منطقه، دیدگاه مشترکی در خصوص چگونگی حل و فصل مسائل مرتبط با امنیت و ثبات منطقه ای دارند.

لازم به ذکر است، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جهور روسیه در امور افغانستان پیشتر گفته بود که در صورت حرکت طالبان به سمت مرزهای ازبکستان و تاجیکستان، روسیه مستقیماً با این گروه شبه نظامی وارد جنگ و درگیری نظامی خواهد شد.


خبرگزاری گلچین نیوز