به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمد پور اظهار داشت: مأموران پلیس فتای استان خراسان جنوبی با انجام تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در فضای مجازی، با افرادی که اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن، انتشار کلیپ‌هایی در خصوص مصرف مواد […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمد پور اظهار داشت: مأموران پلیس فتای استان خراسان جنوبی با انجام تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در فضای مجازی، با افرادی که اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن، انتشار کلیپ‌هایی در خصوص مصرف مواد مخدر در شبکه های اجتماعی می‌کردند رو به رو شدند، که به دلیل حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های تخصصی و شگردهای پلیسی متهمان شناسایی و با وجود اینکه متهمان به سن قانونی نرسیده بودند، با هماهنگی مقام قضایی جهت اخذ اظهارات به همراه والدین به پلیس فتا احضار شدند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی بیان داشت: در بازجویی‌های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم انتسابی شدند ولی در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده به جرم خود اعتراف کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: مأموران در این رابطه ۳ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی هشدار داد: برابر قانون هرگونه انتشار تصاویر و فیلم‌های مستهجن و مبتذل در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبری و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

سرهنگ محمد پور از شهروندان خواست: هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

[ad_2]
خبرگزاری گلچین نیوز