به نقل گلچین نیوز : روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس شامگاه چهارشنبه از قول آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: کسی دنبال قدرت یا جناح بازی های سیاسی نیست اما این خیلی بی ادبی است.تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان فارس با بازخوانی بیتی با این مضمون […]

به نقل گلچین نیوز :

روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس شامگاه چهارشنبه از قول آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: کسی دنبال قدرت یا جناح بازی های سیاسی نیست اما این خیلی بی ادبی است.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان فارس با بازخوانی بیتی با این مضمون که “نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت … به غمزه مساله آموز صد مدرس شد”، ادامه داد: اینقدر بی ادب شوید که به بچه پیامبر (ص) و با لباس پیامبر این گونه جسارت کنید؟
دژکام گفت: من نمی خواهم آثار سیاسی اجتماعی آن را دنبال کنم اما واقعا نباید اینجور رفتار کرد؛ ما هنور دور هم که بخواهیم جمع شویم محور همین ها هستند و اگر این محور را از دست بدهیم در مقابل غرب چیزی نداریم.
وی گفت: البته در آنها غرب زدگی هست و به تعبیر اقبال لاهوری خود باخته است و خودباختگی خود را به این شکل نشان می دهد و خود را در برابر تمدن اروپایی باخته اند؛ جایی برای پیامبر، زبان عشق به پیامبر و شعر گفتن در مورد آنها نمی ماند.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از برگزاری آیین های شعر عاشورایی به همت اداره کل بهزیستی استان فارس گفت: این تلاش ۱۶ ساله در سازمان بهزیستی امروز به حمدالله می بینیم که به ثمر نشسته است و بحث شعر عاشورایی آنها سوای مجموعه های درون کشور به نوعی جای خود را در کشورهای دیگر هم باز کرده است و این حرکت فرهنگی در سازمانی مانند بهزیستی قابل تقدیر و ستایش است.
وی با اشاره به تحولات قرن‌های اخیر ادامه داد: همان طور که ایران از جهات قدرت اقتصادی و نظامی و جهات مختلف تمدن در این یکی دو قرن اخیر افول کرد به همان نسبت زبان ما هم کنار رفت اما ریشه های عمیق فرهنگی که بین ما مشترک است باز هم وجود داشته است اما متاسفانه ما آنقدر توانایی رشد آن را نداشتیم تا دوباره کسانی مانند شهید سلیمانی میدان دار شدند.این مردهای میدان واقعا کار کردند.
وی ادامه داد:  یکی از تاثیر گذاران در حرکت اربعین شهید سلیمانی بوده است و این موکب ها که راه اندازی شد ابتکار شهید سلیمانی بود و در قضیه سیل خوزستان هم از همین موکب ها برای خدمات رسانی به مردم استفاده کرد و کاربرد موکب ها را متحول کرد.
امام‌جمعه شیراز گفت: شهید سلیمانی باعث شد دوباره ما از شرق هندوستان تا آن طرف آفریقا در حول محور امام حسین (ع) همدیگر را پیدا کنیم.آنچیزی که همه ما را یکی می کرده عشق امام حسین(ع) بوده است.ما فراموش کردیم که این محور را باید مراقب باشیم تا همه چیز باز گل کند.


خبرگزاری گلچین نیوز