به نقل گلچین نیوز : به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قریش موسوی روز سه شنبه در شورای فرهنگی و اجتماعی اقامه نماز استان با اشاره به اهداف این شورا به عنوان برنامه ریز و ناظر بر عملکرد این فریضه الهی افزود: یکی از وظایف مهم این شورا پیگیری میزان توجه و اهمیت نماز در […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قریش موسوی روز سه شنبه در شورای فرهنگی و اجتماعی اقامه نماز استان با اشاره به اهداف این شورا به عنوان برنامه ریز و ناظر بر عملکرد این فریضه الهی افزود: یکی از وظایف مهم این شورا پیگیری میزان توجه و اهمیت نماز در ادارات و دستگاههای اجرایی است.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف این شورا تشریح اهمیت نماز را برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و تبیین آن در جامعه است و برای اینکه به نماز هرچه بیشتر توجه شود باید راهکار لازم نیز ارائه شود.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه امروز وظیفه اساسی ما حفظ و اقامه نماز در بین آحاد مردم به ویژه جوانان است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید ویژه دارند.

این مسوول با تاکید بر بومی سازی برنامه های اقامه نماز از سوی دست اندرکاران، تاکید کرد: اقامه نماز یک وظیفه ذاتی و همگانی است و تشریفات نمی‌خواهد هر کسی در حوزه مدیریت و مسوولیت خود در دستگاهها باید برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز کار کند و بکوشد. 

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه متاسفانه آنگونه که باید به جایگاه نماز توجه نشده است، افزود: اشاعه فرهنگ نماز یکی از نیازهای ضروری وباید به‌گونه‌ای اقامه شود که اثرگذار و اثربخش در زندگی فردی و اجتماعی هر فرد عامل به آن باشد.

وی با تاکید بر اجرایی شدن فعالیت‌های سال ۱۴۰۰، بر بومی سازی و ارائه برنامه‌های ابتکاری جهت پیشبرد اهداف ستادهای اقامه نماز، تصریح کرد: هر چقدر در حوزه گسترش و ترویج نماز تلاش شود؛ باز هم کم است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قزوین نیز در این نشست بر استفاده مطلوب از ظرفیت های استانی برای تحقق اهداف تفاهم نامه اقامه نماز تاکید کرد.

رقیه نانگیر افزود:  باید آموزش برای ارتقای سطح علمی تولیدکنندگان محتوای معنوی در حوزه اقامه نماز را با جدیت دنبال کنیم چرا که این مهم از ملزومات توسعه و ترویج فرهنگ نماز در استان است.

وی یادآور شد: کارشناسان ستاد اقامه نماز استان در تمامی ایام سال آماده پاسخگویی و راهنمایی لازم به ادارات و دستگاه‌های اجرایی در راستای اجرایی شدن فعالیت‌های مصوب ستاد اقامه نماز را دارند.

در این جلسه اعضای شورای اقامه نماز استان نکته نظرات خود را در زمینه انجام فعالیت‌های مصوب ابلاغی در سال ۱۴۰۰ و بومی سازی برنامه‌ها اعلام کردند.


خبرگزاری گلچین نیوز