به نقل گلچین نیوز : به گزارش خبرنگار مهر، مشیرالحق عابدی صبح شنبه در بازدید از میدان عرضه دام در شهرستان بیرجند اظهارکرد: با توجه به دستور استاندار خراسان‌جنوبی قرارگاه تأمین علوفه خراسان‌جنوبی از دو هفته قبل کار خود را آغاز کرده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این […]

به نقل گلچین نیوز :

به گزارش خبرنگار مهر، مشیرالحق عابدی صبح شنبه در بازدید از میدان عرضه دام در شهرستان بیرجند اظهارکرد: با توجه به دستور استاندار خراسان‌جنوبی قرارگاه تأمین علوفه خراسان‌جنوبی از دو هفته قبل کار خود را آغاز کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این قرارگاه مشکلات تأمین علوفه احصاء شده است، بیان‌کرد: یکی از این مشکلات تأمین تسهیلات برای دریافت علوفه و موضوع حمل و نقل از استان‌های غربی به خراسان‌جنوبی بود.

عابدی ادامه‌داد: بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایر جهت علوفه پرداخت شده که این مبلغ برابری با تمام مبلغ پرداختی در سال ۹۹ است.

وی با بیان اینکه بیش از سه برابر مدت مشابه سال گذشته علوفه خریداری شده است، یادآور شد: بیشتر علوفه توسط شرکت تعاون دامداران خراسان‌جنوبی خریداری شده که جای تشکر برای رفع این مشکل را دارد ولی باز هم نیاز به تأمین علوفه است.

غریبی مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان‌جنوبی نیز در این بازدید اظهار کرد: با توجه به مصوبات قرارگاه تأمین علوفه خراسان‌جنوبی اقدامات ارزشمندی با همکاری تشکل‌های مربوطه در زمینه تأمین علوفه انجام شده است.

وی بیان‌کرد: یکی از مشکلات ما در زمینه تأمین علوفه بحث حمل و نقل از استان‌های مبداء و نقدینگی است که در این زمینه در قرارگاه تأمین علوفه خراسان‌جنوبی مصوباتی داشته‌ایم که اگر اجرایی شود این دو مشکل نیز حل خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: از طرف دیگر با بالا رفتن کرایه حمل و نقل و هزینه‌های جانبی قیمت علوفه نیز نسبت به سال گذشته چند برابر شده است.

غریبی با تأکید بر اینکه همزمان هم علوفه را ذخیره و نیاز روزمره دامداران خراسان‌جنوبی را تأمین می‌کنیم، گفت: نسبت به سال گذشته خرید علوفه توسط تشکل‌ها و ورودی به انبارها حدود سه برابر افزایش داشته است که با توجه به خشکسالی سال جاری باز هم نیاز خراسان‌جنوبی را تأمین نمی‌کند.


خبرگزاری گلچین نیوز